- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
Цукровий буряк - Ключові факти
Ці показники залежать від безлічі факторів, багато з яких за певних кліматичних умов і на певних ґрунтах можуть контролюватися виробниками.
Для максимального виходу цукру потрібно, щоб процес фотосинтезу почався якомога раніше, в зв'язку з чим важливі всі фактори, що визначають формування рослин. Сюди відносяться і передпосівна підготовка ґрунту, і якість насіння, а також термін появи сходів, інтенсивність росту рослин і густота посіву.
Гарна структура ґрунту при посіві забезпечує оптимальне надходження поживних речовин, повітря та вологи до насіння, яке необхідно висівати щойно ґрунт стане придатним для посіву. Запізнення зі строками сівби призведе до скорочення цукру на 0,5% за кожен день відтермінування через більш пізній розвиток культури і, як наслідок, менший листковий покрив у період високої сонячної активності.
Цукровий буряк має сильну чутливість до кислотності ґрунту, при цьому хороша врожайність досягається тільки на ґрунтах з високим показником pH. Необхідний для нормального росту показник pH залежить від типу ґрунту.
Так, показник pH суглинкових і глинистих ґрунтів має становити 6,5-7. Допустимий показник pH піщаних ґрунтів дорівнює 5,5-6,0, а ґрунтів з високим вмістом органічних речовин - 6,2.
Як видно на графіку нижче, показник pH також впливає на доступність поживних елементів з ґрунту. Із показником pH 7,5 доступність деяких поживних елементів, наприклад фосфору і мікроелементів, може знизитися, навіть незважаючи на їх достатній запас в ґрунті.
Надмірно високий або низький показник pH ґрунту призводить до блокування в ньому поживних елементів (найчастіше мікроелементів), тому забезпечити розвиток і запобігти уповільненню росту цукрових буряків можна шляхом внесення відповідного листкового живлення. В ґрунтах з високим показником pH особливо знижена доступність бору та марганцю.
Цукровому буряку важко боротися з бур'янами від моменту появи сходів і до моменту змикання рядків. Сходи культури відзначаються невеликими розмірами і слабким здоров'ям, крім того, їм потрібно приблизно два місяці, щоб закрити міжряддя. Дуже важливо, щоб протягом цього періоду не було бур'янів. Найчастіше потрібне внесення 3-4 доз гербіцидів.
Цукровий буряк схильний до уражень кореневими гнилями (Pythium, Aphanomyces, Phoma) - грибкового захворювання коренів, збудники якого живуть в ґрунті. На наявність грибків вказує потемніння/почорніння коренів. Цей ризик можна знизити, якщо організувати оптимальну трирічну сівозміну за участю цукрових буряків. При цьому слабкі рослини більшою мірою схильні до уражень, ніж здорові, які отримують достатнє живлення.
Можлива обробка цукрових буряків різними фунгіцидами від інших грибкових захворювань (борошнистої роси, іржі та рамуляріозу).
Азія та Океанія