Зменшення пожовтіння посівів сої після застосування гербіцидів суцільної дії

Пожовтіння, що спостерігається на сортах сої стійких до гербіцидів суцільної дії (Roundup Ready - RR) після застосування гліфосату, може бути пов'язане з тимчасовим дефіцитом марганцю (Mn).

Цей дефіцит є однією з найпоширеніших проблем при вирощуванні RR-сортів. Дефіцит може бути прихованим, не проявляючи видимих симптомів, проте, тим самим знижує врожайність.

Дослідники проаналізували взаємозв'язок між використанням деяких гербіцидів та зменшенням вмісту та поглинання марганцю у генетично модифікованих сортах. Деякі дослідження вказують на зміни у популяції мікроорганізмів, відповідальних за постачання марганцю рослинам. Протягом певного періоду рослина не могла поглинати марганець, навіть при умові його достатньої кількості в ґрунті.

Чим вище норма гліфосату, тим нижче поглинання марганцю.

Кількість організмів, відповідальних за редукцію і окислення марганцю в ризосфері, через три тижні після нанесення гліфосату.

 таблиця1

Застосування 3 л/га позакореневого добрива ЯраВіта Глітрел MnP, змішаного з гліфосатом, дало приріст урожайності на рівні18% у порівнянні з контролем. Внесення 3 л/га ЯраВіта Глітрел MnP у суміші з гліфосатом з повторним застосуванням через 14 днів, забезпечило приріст урожаю 19,1% порівняно з контролем. Застосування добрива ЯраВіта Глітрел MnP в бакових сумішах є безпечним для рослин та не впливає на здатність гліфосату контролювати бур'яни.

вплив застосування