Зменшення ризику виникнення гнилі під час зберігання

Під час збору врожаю цибуля має бути сухою та дозрілою. З цибулинами та голівками часнику слід ретельно поводитись, щоб мінімізувати появу вм'ятин та порізів, які сприяють проникненню хвороб всередину.

Цибуля потребує періоду спокою або сушіння, щоб забезпечити «закриття» шийки, запобігти проникненню хвороб, а також сформувати яскраву шкірку без тріщин.

Вплив живлення на прояви гнилей цибулин під час зберігання

Надлишок азоту

N influence

Надлишок азоту може призвести до появи гнилей під час зберігання, що призводить до втрати зібраного врожаю. Він також може послабити рослинні тканини, підвищуючи чутливість до холоду. Збалансоване живлення рослини може допомогти зменшити ризик появи гнилей під час зберігання, сприяючи здоров'ю культури.

Час внесення азоту

N influence

Пізнє внесення азоту в основному призводить до потовщення шийки та прояву гнилей на складах і затримки дозрівання.

Кальцій та магній

Ca influence

Кальцій допомагає поліпшити стійкість до захворювань. Якщо у поєднанні з магнієм цибуля містить багато кальцію, під час зберігання вона менше страждає від уражень гнилями.

Ca influence

Максимальну ефективність в боротьбі з гниллю під час зберігання цибулі довів нітрат кальцію. Важливо, щоб Са та К були в рівновазі.

Ca influence

Кальцій особливо важливий для щільності цибулини, цілісності та тривалого її зберігання з мінімальною сприйнятливістю до хвороб. Кальцій відіграє важливу роль під час зберігання. Випробування підтверджують, що ріпчаста цибуля з високим вмістом кальцію в цибулинах значно менше уражується чорною пліснявою Aspergillus niger, а також гниллю шийки Botrytis allii.

Бор

B influence

Бор допомагає покращити оновлення кальцію та якість цибулини. Як доводять дослідження, внесення бору може зменшити гниття цибулі та часнику під час зберігання. Цей ефект пов'язаний з роллю мікроелементу в покращенні накопичення кальцію в цибулині.