- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
Олійний ріпак досить непроста культура, тому увага до деталей має вирішальне значення для подолання різноманітних перешкод, які можуть вплинути на його ранній ріст і розвиток.
З поточними цінами на врожай і сировину ставки високі, тому час, витрачений на планування, буде дуже корисним.
Підготовлений, швидкий, сильний - це слова, які можна застосувати як до посівів ріпаку, так і до елітних спортивних результатів. Живлення відіграє важливу роль у досягненні кращого, швидшого та сильнішого посіву.
Підготовлена культура набагато краще долає стреси, які можуть вплинути на ранній ріст з моменту проростання. Фосфор і калій, зокрема, є ключовими для цієї ранньої фази росту. Наша задача сприяти максимальному росту коренів і пагонів, щоб культура мала доступ до води та інших поживних речовин із ґрунту. Формування великої кореневої маси також забезпечує стійкість культури до збору врожаю, мінімізуючи вплив весняної посухи та максимізуючи весняне поглинання азоту, таким чином підвищуючи ефективність використання азоту.
Достатній вміст калію в листі допомагає знизити температуру замерзання клітинного соку (природний антифриз), запобігаючи пошкодженню від морозів та збільшуючи виживання протягом зими. Хороша водорегуляція важлива в посушливу осінь і під час морозів. Калій допомагає знизити втрату води, коли рослині важко отримати її достатню кількість з ґрунту.
Добре зрозуміло, що швидкість розвитку культур є життєво важливою складовою успішного вирощування ріпаку. Тут слід враховувати два елементи. По-перше, це застосування (час і спосіб) добрив, а по-друге, це сама діюча речовина (норма та доступність). З часом внесення все просто: поживні речовини слід вносити під час сівби. Таке внесення добрив у посівне ложе гарантує, що листя та рослини будуть більшими, а темпи росту – швидшими.
Зі способом застосування складніше. Якщо обладнання/технологія дозволяють, то внесення добрив в рядок ще більше прискорює появу сходів, ранній ріст і силу.
Якщо внесення добрив при посіві в рядок не є можливим варіантом, розкидання все ще є ефективним і забезпечить всю важливу швидкість приживлення, збереження темпу росту.
Що стосується самих діючих речовин, то швидкість росту особливо залежить від азоту, з дозволеною нормою внесення 30 кг N/га восени. Однак цю норму можна зменшити, якщо ви вносите добриво при посіві, до 20-25 кгN/га завдяки точнішому внесенню. Для того, щоб рослина отримала максимальну користь від цього застосування азоту, важливо мати трохи сірки, доступної для культури. Якщо вміст сірки є обмеженим, то ранній ріст буде обмежений, оскільки це будівельний матеріал для використання азоту під час росту та розвитку культури. Фосфор, зокрема, майже не рухається в ґрунті (менше 1 мм), тому розміщення добрива під час сівби гарантує, що поживні речовини будуть близько до насіння, щоб вони мали швидкий доступ до них після проростання.
Вибираючи добриво, зверніть увагу на форми діючих речовин. Обирайте добриво, яке забезпечує доступні поживні речовини для негайного засвоєння рослинами. Доступні є – нітрати, фосфати та сульфати. Що стосується фосфатів, також зверніть увагу на продукти, які забезпечують тривалий період живлення (співвідношення кількох форм). Продукти, які добре підходять, це YaraMila – лінійка гранульованих преміум добрив.
Сильніші рослини можна отримати завдяки збалансованій програмі живлення. Більше не завжди означає краще. Наприклад, перерослі рослини, внаслідок внесення більших доз азоту, можуть бути дуже слабкими, якщо їм не вистачає калію для підтримки тургору клітин у листі та стеблах, що призводить до в’янення та повільного росту. Крім того, якщо рослини добре забезпечені азотом, але молібдену недостатньо – метаболізм азоту знижується, що призведе до появи маленьких листків, багатих нітратним азотом, що може стимулювати та підвищувати рівень ураження хворобами, таким чином послаблюючи рослину. Збільшення розвитку пагонів і коренів культури за допомогою стартового добрива NPKS створює підвищений попит на мікро- та макроелементи, оскільки поділ клітин відбувається швидко. Для міцності клітин стовбура та листя варто розглянути кальцій і бор, оскільки вони обидва відповідають за міцність клітинних стінок.
Після того як ріпак укорінився, ми можемо звернути увагу на позакореневе внесення мікродобрив. Коли культура має достатню біомасу, 4-6 справжніх листків або у період росту стебла, можна застосовувати YaraVita BRASSITREL PRO. Це спеціальна суміш мікроелементів для листя (кальцій, бор, магній, молібден, марганець). Ідея спеціальних сумішей для сільськогосподарських культур полягає в тому, щоб забезпечити культуру всім необхідним для запобігання виникненню дефіцитів, адже, як тільки симптоми стають видимими, вони вже впливають на потенціал врожайності культури. Перед цвітінням ріпаку особливу увагу варто приділити боровмісним добривам, оскільки бор – ключовий елемент, що відповідає за проростання пилку та закладку насіння. А також антистресантам, оскільки останнім часом в періоди цвітіння ріпаку та формування насіння спостерігається дія високих температур, що негативно впливає на рівень врожайності. Застосування YaraVita BIOMARIS допомагає не втратити врожай та зберегти рентабельність.
Нижченаведені продукти рекомендовані для раннього внесення під усі культури. Вони забезпечують азотом, фосфором, калієм і сіркою (NPKS), що ідеально комбінувати із позакореневим внесенням фосфору для забезпечення культур необхідною енергією для росту.