Зниження проявів пожовтіння листків кукурудзи

Зміна забарвлення листків часто є сигналом про проблеми в живленні рослин.

Азот

Блідо-жовтий або світло-зелений колір у молодого листя кукурудзи, а також тонкі стебла та пізнє цвітіння сигналізує про дефіцит азоту.

Рослини кукурудзи з дефіцитом калію мають світло-зелений колір або жовті прожилки. Це пожовтіння - або «опік» - по краях листя, частіше на нижніх листках, перетворюється на некроз, а на старих рослинах кінчики і краї листя стають бурими.

Дефіцит калію

Дефіцит калію

Магній

Дефіцит магнію проявляється в першу чергу на старих листках та спричиняє появу жовтого/білого міжжилкового хлорозу.

Сірка

Рослини з дефіцитом сірки відстають у рості, листки у них забарвлені від світло-зеленого до жовтого кольору. Зазвичай мають смугастий зовнішній вигляд зі світло-жовтими прожилками. Нижні листки можуть залишатися зеленими, на відміну від дефіциту азоту, коли вони першими проявляють хлороз.

Залізо

Якщо ріст кукурудзи сповільнюється і з'являється характерний хлороз між жилками молодих верхніх листків, то рослина найбільш ймовірно страждає на дефіцит заліза, що найбільш часто зустрічається на лужних і карбонатних ґрунтах.

Цинк

Першими ознаками нестачі цинку є поява блідих жовтувато- зелених хлоротичних смуг поблизу основи листа або по обидва боки від центральної жилки. Молоді листки стають білого/жовтого кольору або мають білі/жовті краї листя з бордовими стеблами. Фаза викидання волоті та дозрівання затримуються, що призводить до зниження врожаю.

Дефіцит цинку

Дефіцит цинку

Дефіцит цинку посилюється на вапняних ґрунтах з високим показником рН і високим вмістом фосфору. З усіх мікроелементів цинк є тим, який найбільш необхідний кукурудзі, його дефіцит, як правило, виявляється між стадією V2 і V8.

Мідь

Якщо рослина страждає від дефіциту міді, то молоде листя буде жовтим або світло-зеленим, а на більш пізніх стадіях росту ці листки скручуються, в'януть кінчики, стають біло-сірими і відмирають.

Марганець

У випадках гострої нестачі марганцю молоді та середні листки мають однакові біло-жовті смуги в середній частині листкової пластинки. Смуги відмирають і мертва тканина обсипається з листка. Симптоми аналогічні симптомам дефіциту заліза, тому необхідний аналіз тканин листка для підтвердження дефіциту. Дефіцит марганцю більш імовірно проявляється на сильно вилугуваних тропічних ґрунтах, особливо на дуже аерованих ґрунтах.