- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
Приблизно дві третини світового виробництва кукурудзи вирощується на корм сільськогосподарських тварин та птиці. У більшості випадків кукурудзу збирають після повного дозрівання зерна, яке переробляється на корм для тварин. У деяких країнах урожайність становить в середньому майже 10 т/га. Обидва види кукурудзи (зернова та кормова) є одним із найбільш висококалорійних джерел енергії для годівлі тварин, яке забезпечує утворення більшої кількості жиру, ніж пшениця та ячмінь, проте містить менше білків, ніж зерно хлібних злаків.
Завдяки високому вмісту крохмалю, який повільніше розщеплюється в рубці великої рогатої худоби, зерно кукурудзи широко використовується в кормах, як один із основних продуктів-постачальників енергії для ВРХ. В результаті відносно повільного проходження кукурудзи в організмі тварини процес травлення займає довший час, завдяки чому частка її використання в раціоні більша, порівняно з іншими злаками.
Значну частину раціону курей займає висококалорійний корм, в якості якого широко застосовується зернова кукурудза із показником метаболічної енергії 15 МДж/кг сухої речовини. Високий рівень крохмалю в кукурудзі легко засвоюється птицею, характеризується приємним смаком та відсутністю антипоживних факторів. Кукурудза також забезпечує надходження ксантофілів, які покращують колір жовтка, та лінолевої кислоти, яка збільшує розмір яйця. Все це допомагає підвищити якість та сортність яєць.
Кукурудза також є ключовим джерелом зерна для корму свиней, як у вигляді зерна, так і у вигляді силосу, оскільки має високий вміст перетравної енергії (ПЕ) та низький вміст білка.
Кукурудза залишається основним джерелом їжі в багатьох куточках світу. Близько 116 мільйонів тонн кукурудзи використовуються для споживання людиною по всьому світу, 30% з цієї кількості припадає на країни Африки, 21% - на країни на південь від Сахари. В раціоні більше ніж 20 країн, що розвиваються, кукурудза становить 15-20% від загальної денної норми калорій.
Як основне джерело крохмалю, харчових олій та клейковини, кукурудза використовується для приготування їжі, а також у різних очищених та перероблених харчових продуктах. Кукурудза забезпечує 90% потреб США у крохмалі. Серед характерних харчових продуктів, що отримують з кукурудзи, є кукурудзяні пластівці, мамалига та крупа, а також попкорн (зерно певних сортів кукурудзи, що вибухає при нагріванні).
На додачу до зернової кукурудзи ще близько 1 млн. га солодкої кукурудзи (var. saccharata) вирощується у всьому світі для споживання людиною. Об'єм виробництва цього виду кукурудзи становить трохи менше 9 млн. тон, що є відносно низьким показником і представляє всього лише 0,006% від загального обсягу світового виробництва зернової та кормової кукурудзи.
Кукурудза широко використовується як джерело крохмалю для фармацевтичної, паперової, гірничодобувної та будівельної галузей промисловості. Такий крохмаль зазвичай отримується після процесу очищення, на додачу також отримують кукурудзяні зародки, клітковину та білок. Використовується у різноманітних продуктах, таких як біо пластикові пакети, перероблений папір, гофрокартон, миючі засоби, фарби, підгузники, косметика, клей, поверхнево-активні речовини та агрохімікати.
Близько 40% урожаю кукурудзи у США, а це 130 млн. тонн на рік, перероблюється для отримання кукурудзяного етанолу. З 1 тонни кукурудзи виробляють близько 400-500 літрів біоетанолу. Використовуються два основних процеси:
Кукурудза широко використовується як ключова сировина для біогазу, наприклад, на великих площах у Європі, як засіб, що відповідає критеріям «зеленої енергії». Кукурудзу подрібнюють, завантажують у силос та подають у анаеробний біореактор, де за допомогою бактерій отримують метан, розщеплюючи кукурудзу разом з іншими органічними матеріалами.
Кукурудза має один із найвищих показників виходу газу на тонну урожаю. І спеціально виведені сорти із високим вмістом сухої речовини можуть досягати врожайності до 60 т/га сирої ваги та виробляти більше 6000 м3 метану з гектара, який в основному використовується для генерування електроенергії промислового призначення.
Найбільшу економічну цінність серед існуючих сортів представляє зубовидна кукурудза. Зубовидна кукурудза існує у вигляді сортів із білими та жовтими зернами, а вже сам споживач визначає для себе перевагу того чи іншого виду.
Біла кукурудза ззовні схожа на жовту кукурудзу, але у її ядрі не вистачає масляного каротинового пігменту. Цей вид широко вирощується для споживання людиною. Світове виробництво білої кукурудзи у даний час оцінюється приблизно в 65-70 млн. тонн, що становить лише 10% від річного обсягу світового виробництва. Більше 90% білої кукурудзи вирощується у країнах, що розвиваються, де на неї припадає близько чверті від загального обсягу виробництва кукурудзи.