- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
Кукурудза - ключові факти
Такий спосіб підходить для високородючих ґрунтів, він має низький ступінь ризику при умові, що добриво вноситься перед посівом або післясходово. Тим не менш на ґрунтах з низьким рівнем родючості варто вносити добрива якомога ближче до насіннєвого ложа, щоб максимально забезпечити рослину всіма необхідними поживними речовинами на старті. Проте, вже після появи перших листків виникає підвищена небезпека того, що гранули добрив осядуть на самих листках та спричинять опіки.
Завдяки здатності рослин до регенерації врожайність рідко страждає від наслідків подібних опіків. Тим не менш, французькі дослідження показують, що суцільне внесення слід завершити ще до початку стадії V6.
Суцільне розкидання або поверхневе стрічкове внесення сечовини також збільшує ризик великих втрат аміаку, особливо за умов високої температури.
Завдяки цій агрономічній технології вирощування зернової кукурудзи, коли під час посіву добрива вносяться стрічкою на віддалі до 5 см від рядка, забезпечується більш цілеспрямоване внесення поживних речовин, як от азот, фосфор та цинк, коли коренева система ще не настільки ефективна до поглинання поживних речовин.
Особливо ефективними є пневматичні розкидачі, які вносять гранули добрив на поверхню ґрунту під листя рослин і дозволяють звести до мінімуму ризик появи опіків, як при суцільному розкиданні.
Внесення добрив стрічкою дозволяє створити високу концентрацію поживних речовин максимально близько до коріння, яке розвивається, і, тим самим, дозволяє рослині значно легше їх отримувати. Цей спосіб підживлення добре підходить для аміачної селітри, оскільки знижує ризик опіків листя.
Стартові добрива впливають на проростання і використовуються для стимуляції належного раннього вкорінення та росту. Стартові добрива на основі фосфору із низьким вмістом азоту покращують та прискорюють ранній розвиток кукурудзи, допомагають максимальному збільшенню виробництва зерна. У більшості випадків найкращий стартовий ефект настає від внесення фосфору. Однак найкращої комплексної взаємодії можна досягнути при застосуванні азоту та фосфору в рівних частинах.
Для раннього розвитку рослин у будь-якій високоврожайній технології для кукурудзи вкрай необхідне використання цинковмісних добрив.
1. Pop-up внесенняЗа даною методикою стартове добриво вноситься в рядок разом із насінням. Методика отримала свою назву рop-up (буквально вискочити, раптова поява) через те, що викликає більш швидку схожість та укорінення рослин. Хороший результат було отримано при використанні фосфору та азоту, внесених близько до насіння, при одночасному обмеженні рівня калію.
Зазвичай NPK добрива YaraMila вносяться разом із насінням і використовуються для стимулювання раннього розвитку рослин. Однак, все ж необхідно проявляти обережність з деякими формами азоту та уникати внесення сечовини, особливо на ґрунтах з високим показником рН, оскільки це може призвести до пошкодження насіння або затримки проростання.
2. Внесення 5 х 5
Альтернативний спосіб полягає у використанні стартових добрив, які вносяться під насіння та/або поруч з насінням. Такий підхід особливо доцільний при усуненні тимчасової недостачі поживних речовин на холодних ґрунтах або ґрунтах із низьким вмістом фосфору.
Розміщення гранул добрива в ґрунті може змінюватися в залежності від місцевих умов та наявного досвіду. У більшості випадків стартові добрива поміщають нижче самого насіння та дещо вбік від нього (див. схему нижче).
В Аргентині, при використанні невеликої кількості добрив, відстань від насіння зазвичай становить 3 х 3 см. А от у США, Південній Африці та на глинистих ґрунтах в Європі відстань між насінням та добривом збільшується і вже становить 5 х 5 см, що є загальноприйнятою практикою.
Поживні речовини, необхідні для прискорення початкового росту, все частіше і частіше наносять на поверхню насіння перед посівом. Зазвичай у дану обробку включається цинк та фосфор, адже обидва ці елементи безпосередньо впливають на ріст коренів і обидва можуть бути недоступні при несприятливих умовах вирощування.
Позакореневе підживлення використовується при негайній потребі у живленні рослин або у випадку обмеженої доступності деяких поживних речовин з огляду на існуючі ґрунтові умови. Правильні формуляції добрив відіграють все більш і більш важливу роль при забезпеченні кукурудзи збалансованим живленням. Внесення добрив стає можливим, як тільки буде сформована належна листкова поверхня, тому, як правило, починати можна вже зі стадії V2 і далі. Застосування таких добрив можливе також у складі бакової суміші разом із сумісними гербіцидами.
Фертигація забезпечує рослини поживними речовинами через системи зрошення шляхом їх розчинення Для кукурудзи найбільш поширеним методом фертигації є кругова поворотна зрошувальна система.
Це дозволяє поживним речовинам надходити до рослин у часі відповідно до їх максимальної потреби. Такого результату важко досягти за допомогою інших методів внесення через неможливість переміщення по полю обприскувача після стадії V8. Там, де використовується централізована система зрошування, фермери можуть раціонально дозувати вміст азоту та калію, задовольняючи потреби рослини на будь-якій стадії росту
Азія та Океанія