Огляд потреб у поживних речовинах кісточкових

Більшість поживних речовин, а саме азот, фосфор, калій, магній, бор та марганець зберігаються в якості запасів у бруньках дерев, у стовбурі та корінні.

Після зими вони мобілізуються і споживаються у процесах росту листя, дерева, розпускання квіткових бруньок, формування плодів та їх наливання. Крім того, значна частина поживних речовин, що поглинається деревом, відновлюється у ґрунті в результаті обрізання, проріджування плодів та опадання листя. 

 Макроелементи

Кісточковим культурам потрібен азоткальцій та калій у найбільшому обсязі. Велика доза кальцію потрібна дереву для підтримки росту плодів. Більша його частина поглинається у ранній період росту. Тому щорічний винос поживних речовин культурою складає приблизно 0,25 кг/т плодів, при цьому у черешні більша потреба у кальції, ніж у інших кісточкових культурах.

Стандарти аналізу вмісту макроелементів у листі

Азот впливає на максимізацію росту скороспілих сортів, листя та плодів. Одне дерево кісточкової культури містить більше 200 г азоту. Винос азоту кісточковими культурами є вищим, ніж винос кальцію, і складає 1,5 кг азоту на тону плодів щорічно. Найчастіше азотне добриво вносять під час двох основних етапів росту.  Перший раз азот вносять навесні під час цвітіння, щоб посилити зав'язування плодів та зростання плодів та листя влітку. Вдруге азот вносять восени після збору врожаю, щоб поповнити запаси у деревах.

 Максимальне поглинання калію відбувається на стадії наливання плодів та пізніше, ніж пік споживання азоту та кальцію. Це основний фактор врожайності плодів. Він має критичне значення для якості фруктів, особливо їх солодкого смаку. 

Абрикоси в значній мірі залежать від внесення калійних добрив. Для них потрібно майже 3 кг/т, що приблизно на 1 кг/т більше, ніж потреба черешень чи слив у калії.    Відносно малі дози фосфору споживаються кісточковими культурами, а поглинання відбувається протягом всього сезону. Його потрапляння з ґрунту зазвичай відповідає потребам, однак у пікові періоди навантаження може знадобитись внесення через фертигацію, оприскування листя чи плодів. Магній та сірка відіграють важливу роль в підтримці гарного росту, однак їх винос є меншим, ніж 0,2 кг/т плодів.

Мікроелементи

Хоча для забезпечення врожайності та якості плодів необхідно набагато менше мікроелементів, їх правильний баланс має суттєве значення.  Основні мікроелементи, що потрібні у найбільшій кількості: залізо, бор, цинк та марганець.

 Бор та цинк мають особливу важливість на етапі цвітіння та зав'язування плодів.  Мідь, незважаючи на те, що вона потрібна у меншій кількості, впливає на якість шкірки, мінімізуючи розтріскування плодів.

Аналіз ґрунту та листя

Аналіз ґрунту може допомогти оцінити вміст поживних речовин в ґрунті для підтримки росту. Це вкрай важливо для оцінки рівня фосфату та калію в ґрунті, а також рН.

Аналіз тканин листя тепер частіше використовується, щоб оцінити ситуацію з вмістом поживних речовин на певній фазі росту. Рівень поживних речовин може різнитися в залежності від здатності дерева повторно поглинати та використовувати поживні речовини під час річного циклу росту. Внаслідок таких сезонних варіювань відбір зразків, як правило, здійснюється в стандартний час. Традиційно зразки відбирають у період з середини і до кінця літа.

Під час проведення будь-якого виду аналізу необхідно вибирати листки з однієї ділянки стовбура дерева, зазвичай, з середини молодих ділянок стовбура; це дозволить забезпечити відбір ідентичних зразків з дерев плодового саду та провести аналіз молодих тканин.