Збереження твердості плодів кісточкових

На твердість м'якоті плодів впливає велика кількість факторів.

Висока температура погіршує щільність структури клітини і зменшує твердість плодів. Надмірне проріджування може спричинити збільшення кількості клітин у плодах і підвищення їх твердості. Правильне живлення культур також допомагає отримати необхідну твердість.   

Для різних типів плодів кісточкових культур встановлені норми мінімальної твердості. Вона вимірюється за допомогою пенетрометра, який визначає, який тиск необхідно докласти, щоб занурити плунжер певного розміру на певну глибину у м'якоті плоду.  

Вплив живлення на твердість плодів кісточкових культур

Кальцій

Плоди з високим вмістом кальцію є більш твердими. У них рідше пошкоджується цілісність шкірки та м'якоті з подальшим витіканням соку через мембрани клітинних стінок. Отже, достатнє живлення кальцієм сповільнює достигання та покращує здатність до зберігання плодів. Найкращий ефект дають оприскування плодів. При цьому частота та кількість обробки мають значення. 

Foliar ca and Fruit Firmness

Foliar Ca and Fruit Firmness

Під час випробувань було встановлено, що нітрат кальцію має більшу ефективність, ніж хлорид кальцію. Проте внесення добрива з кальцієм у ґрунт також добре впливає на твердість плодів. 

Ca form and fruit firmness

Soil applied Ca

Mg and Fruit firmness

За умови підтримання необхідного вмісту кальцію, високий вміст магнію також покращує твердість плодів.

Мідь

Copper & Calcium

Мідь позитивно впливає на твердість плодів, що підтверджується графіком. 

Азот

N and fruit firmness

Надмірна кількість азоту погіршує твердість плодів і робить їх більш сприйнятливими до хвороб, як наприклад, розщеплення кісточки у персиків.

N and Cuticle Thickness

 

N and Split-pit