Балансування загального вмісту сухих розчинних речовин (TSS) та коефіцієнту кислотності у кісточкових культурах

Показник TSS у плодах зазвичай вимірюють за допомогою по аерометру Брікса.

Показник TSS (або вміст цукру) вимірює та включає в себе вуглеводи, органічні кислоти, білки, жири та мінерали, що містяться у плодах.   Він представляє 10-20% від ваги свіжого плоду і збільшується по мірі достигання плоду і появи солодкого смаку.  

В процесі достигання плодів відбувається розпад кислот, що містяться у кісточкових культурах, підвищується вміст цукру, а відношення цукру до кислоти зростає.  Висока кислотність, що є звичним явищем для недостиглих плодів, зумовлює кислий смак.     І навпаки, у перестиглих плодів дуже низька кислотність, тому характерного смаку у них немає .

Для фермера дуже важливо визначити і вирощувати плоди з прийнятним TSS та рівнем кислотності.   Відношення TSS до вмісту кислоти - це ключова характеристика, що визначає смак, текстуру сегментів плоду та відчуття їх на дотик. Воно зумовлює типовий смак багатьох плодових культур.  Воно також є показником придатності для продажу та органолептичної стиглості.

Відповідні програми підгодовування культур допомагають утримувати необхідний баланс показників TSS та кислотності у плодах.

Піджівлення культур та відношення TSS до вмісту кислоти у кісточкових культурах

Азот

Balancing N

Збільшення живлення азотом може підвищити кислотність плодів і вміст вітаміну С.

Balancing 2

 

Balancing 3

Проте надмірна кількість азоту може послабити забарвлення плодів та зменшити вміст TSS.  Це зумовлене підвищенням врожайності та збільшенням розміру плодів, внаслідок чого відбувається зниження TSS у плодах.   

Balancing 4

Balancing 5

Balancing 6

 

 

Калій

Калій відіграє ключову роль у покращенні TSS та вмісту цукру у плодах. 

Balancing 7

Balancing 8

Balancing 081

 

Калій також підвищує вміст органічних кислот у плодах. Це, в свою чергу, може знизити відношення TSS до вмісту кислоти.   Отже, правильне живлення калієм є важливою умовою для досягнення оптимального відношення TSS до вмісту кислоти, що забезпечує хороший смак і запах свіжих плодів.  

Balancing 09

Balancing 10

 

Кальцій

Кальцій можна використовувати для коригування відношення TSS до вмісту кислоти у плодах, оскільки він збільшує TSS і впливає на смак і запах. 

Balancing 11

Balancing 12

Balancing 13

 

Залізо

Залізо, врожайність і градуси по аерометру Брікса

 

% Брікс1

Плоди/500 г2

Середня вага3

Контроль

21,9

63

25,6

Ferrichel 100

23,2

45

30,9

ДЖЕРЕЛО: Bureau Interprofessionnel du Pruneau - Phosyn -1997

Застосування заліза також може підвищити відношення TSS до вмісту кислоти. Залізо ефективно підвищує вміст цукру у плодах.  Випробування, під час яких сливи оприскували розчином комплексних сполук заліза, показало підвищення у плодах з дефіцитом заліза.