- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
За умов дисбалансу доступності азоту та калію, ячмінь стає більш сприйнятливим до хвороб та шкідників. Це може спричинити погіршення росту культури, підвищення концентрації розчинних сполук азоту та вуглеводів. Останні є сприятливим середовищем для розвитку хвороб та облігатних паразитів (іржі, борошнистої та псевдоборошнистої роси) У випадку факультативних патогенів (наприклад, Altanaria і Fusariums), азот зменшує прояви захворюваності.
Необхідно дотримуватися балансу між доступними формами азоту, тобто нітратами і амонієм, оскільки було встановлено, що вони обидві зменшують прояви певних захворювань рослин (нітрат допомагає при хворобах, викликаних мікроорганізмами Fusarium, Botrytis, Rhizoctonia і Pythium, а амоній - при хворобах, викликаних мікроорганізмами Pyricularia, Gibberella і Sclerotium).
В разі нестачі фосфору, врожайність ячменю може зменшитись, а його сприйнятливість до хвороб зрости. Така залежність, знову ж таки, пов'язана з обмеженням метаболізму і росту рослини внаслідок дефіциту фосфору, що робить її більш чутливою до дії патогенів. Дослідження підтвердили, що захворюваність на борошнисту росу підвищується на 50%, якщо не застосовувати фосфор.
Рослини з дефіцитом калію погано синтезують крохмаль, білки та клітковину, в результаті чого відбувається накопичення менших сполук (амідів), які створюють сприятливе середовище для розвитку хвороб. Тонкі клітинні стінки з меншою механічною міцністю також можуть бути наслідком дефіциту калію. Аналіз більш ніж 1000 досліджень, проведених на злакових культурах, показав, що у випадках, коли рівень калію був низьким і не збалансованим відносно кількості азоту, застосування першого зменшувало прояви хвороб та бактеріальних інфекцій у ячменю у більш, ніж 70% випадків (PDA).
Також було визначено, що дефіцит калію пов'язаний з високою захворюваністю на іржу та борошнисту росу.
Численні дослідження встановили, що марганець пов'язаний з контролем уражень хворобами. Він напряму пригнічує ріст грибків, особливо борошнистої роси, а також бере участь у виробництві лігніну та суберину, що покращує фізичну резистентність клітин до інфекцій. Рослини з дефіцитом марганцю погано засвоюють азот, внаслідок чого відбувається накопичення нітратного азоту у листках. Що є сприятливим середовищем для розвитку іржі та борошнистої роси у ячменю.
Азія та Океанія