Збереження травостою ячменю

Іншим аспектом досягнення високої врожайності ячменю, у якого сформована правильна структура травостою, є збереження зеленого листя до кінця періоду наливу зерна для вловлювання якомога більшої кількості світла і перетворення його у гарний врожай.

Азот напряму впливає на вміст хлорофілу в листках

N correlation

Такі елементи, як азот, калій та марганець мають особливе значення для збереження зеленого листкового покриву. 

Chrolophil correlation

N correlation

Хлорофіл - це білок, багатий на азот та магній, який надає зеленого забарвлення рослині і є основою ефективного фотосинтезу.   Зв'язок між вмістом хлорофілу у листі та азотом підтверджується зростанням вмісту хлорофілу з підвищенням вмісту азоту в ньому.

Магній допомагає підтримувати травостій зеленішим протягом довшого часу

Магній є основним компонентом хлорофілу, що з’єднує чотири молекули азоту.   Тому наявність цього елементу також має велике значення для збереження зеленого листкового покриву.

Chrolophil

Окрім збереження зеленого забарвлення листкового покриву, він також допомагає забезпечити збереження структури травостою, що, в свою чергу, підвищує ефективність вловлювання світла рослиною та його перетворення. 

Калій забезпечує міцність стебла та стійкість до вилягання

Чим більші клітини утворюються завдяки азоту, тим більше води буде в рослині, що в свою чергу потребуватиме більше калію.  Калій відіграє дуже важливу роль у підтриманні пружності клітин та їх міцності, а також у русі поживних речовин всередині рослини.  Недостатнє живлення калієм може спричинити передчасне в'янення та вилягання.   Якщо стеблу не вистачає калію, воно стає більш крихким, що підвищує ризик вилягання/розтріскування і, відповідно, зменшує кінцеву врожайність і якість зерна.